Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Přinesli jsme Upgrade Clinic stovky objednávek měsíčně

Díky tvorbě a zprovoznění nového e-shopu Upgrade Clinic jsme přispěli k novému obratu a rozšířili stávající obrat o 30 %.
Zadání

Tvorba nového e-shopu

Platforma

Upgates

Rok realizace

2023

Trvání

2 měsíce

Jazyk

Český

Rozsah

Do 150 tisíc Kč

Upgrade Clinic e-shop

Info o klientovi

Upgrade Clinic je moderní klinika estetické medicíny zaměřující se na poskytování profesionální péče o pleť. Odborníci na klinice pomáhají svým zákazníkům cítit se spokojeně a pomocí zákroků či skincare poradenství dosáhnout přirozeného a mladistvého vzhledu. Cílem kliniky je posunout estetickou medicínu v České republice na vyšší úroveň, a to za použití těch nejkvalitnějších strojů a produktů značky ZO Skin Health navržené dermatology pro dosáhnutí zdravé a krásné pokožky. Tyto produkty nabízí pak ke koupi svým klientkám, aby se o pleť mohly starat komplexně i mezi procedurami.

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Zadání a návrh řešení

V Upgrade Clinic dříve prodávali kosmetické produkty pouze přímo na recepci po konzultaci nebo proceduře, případně přes svůj instagramový profil. Celý proces tak byl příliš administrativně náročný a nepřehledný.

Rozhodli se tedy pro tvorbu vlastního e-shopu, přes který by mohli objednávky odbavovat a zároveň i svůj prodej rozšířit. Navíc cílem e-shopu pak nakonec nebyl pouze prodej jednotlivých produktů, ale také aby sloužil jako pomocník k nastavení komplexní skincare rutiny i pro naprostého laika. Klinika požadovala, aby byl e-shop především informativní, ale také intuitivní a jednoduchý. Na e-shopu tak najdete i článek o správné skincare rutině, jehož cílem je edukace a pomoc při výběru produktů.

Očekávali jsme, že náklad na stavbu e-shopu se majitelce vrátí do 2 měsíců od spuštění webu.

Realizace, problémy a přístup k řešení 

Přípravná fáze

Cílem bylo vytvořit výkonově orientovaný e-shop. Prvním krokem naší spolupráce bylo vyplnění positioningu, při jehož sestavování jsme se zaměřili na to, kdo je klientem kliniky a budoucího e-shopu, jaké řeší problémy, jaké vize pohání Upgrade Clinic apod. V rámci přípravy jsme si také společně stanovili, jak má e-shop na zákazníky působit, jaká jsou pravidla komunikace Upgrade Clinic a jakou strukturu na e-shopu představitelé kliniky očekávají. Od kliniky jsme také dostali grafické podklady jako brand manuál a fotografie. Dále jsme zvolili platformu pro tvorbu e-shopu, konkrétně Upgates. 

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Dalším přípravným krokem byl briefing klientky s copywriterem, kde měl prostor přímo se doptat na všechny detaily, které při psaní textů na web potřeboval. Od klientky jsme také dostali základní informace o produktech a kategoriích, které pak copywriter dotáhnul do finální podoby. Tu už nyní můžete vidět na webu. Ve chvíli, kdy jsme s klientkou prošli veškeré specifikace e-shopu a jeho grafický styl, stačilo nám jen už to, aby zaslala potřebné podklady, tedy seznam skladových zásob a fotografie jednotlivých produktů.

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Realizační fáze

Součástí realizační fáze byla samotná tvorba e-shopu. Hlavním úkolem bylo vytvořit popisky produktů a ty následně rozčlenit do kategorií se správnou fotografií. Naše práce zahrnovala:

  • úpravu fotografií do jednotného formátu a jejich komprimaci,
  • doplnění alternativních popisků,
  • tvorbu produktového feedu pro hromadné nahrání produktů na web,
  • různé SEO aktivity včetně optimalizace titulků a popisů stránek pro vyšší organický dosah,
  • doplnění skladových zásob podle aktuálního stavu
  • a přípravu a nastavení transakčních e-mailů pro kontakt se zákazníky.  

Transakční e-maily jsme připravili pro veškerý možný kontakt se zákazníkem, který lze automatizovat – od potvrzovacího e-mailu o vytvořené objednávce a informaci o stavu platby až po doručení či zrušení objednávky.

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Realizační fáze – spolupráce

Ve chvíli, kdy byl celý e-shop připravený, jsme pomohli Upgrade Clinic navázat spolupráci s dopravci Zásilkovna i GLS a s poskytovatelem platební metody ComGate. Nastavili jsme všechna propojení potřebná pro správné fungování e-shopu. Po spuštění webu jsme zaučili tým Upgrade Clinic, jak pracovat s objednávkovým systémem. I nadále jsme ale sloužili jako pomocná ruka.

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Postavili jsme pro Upgrade Clinic nový e-shop úplně od základů. Jak se nám podařilo přivést online obchodu stovky objednávek měsíčně?

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Jaké jsou výsledky

A co se dělo po spuštění stránek?

  • V průběhu března byl e-shop hotový. Za první měsíc se přes něj odbavilo více než 200 objednávek. Průměrná hodnota objednávky je při tom zhruba 3 800 Kč. 
  • Konverzní poměr z návštěv webu do realizovaných objednávek je přibližně 8 %. K tomu přispívá hlavně instagramový účet kliniky, který měl už před spuštěním e-shopu silnou komunitu, a také nákupy současné klientely kliniky.
  • Náklad na stavbu e-shopu se majitelce vrátil do 1 měsíce od spuštění.

„Úprava loga a celkové předělání webu algotech.cz přineslo nejenom čerstvější vzhled a identitu Algotechu, ale také výrazně vyšší poptávku po našich službách, která se ukázala v podstatě okamžitě. Práce na online prostředí je nicméně nekončící a je potřeba dobré podhoubí stále zvelebovat a rozvíjet. Věříme, že výkonnost našeho webu bude v budoucnu dále stoupat.“

Jak spolupráci hodnotí klient?

Upgrade Clinic - nový web a stovky objednávek měsíčně

Jak spolupráce pokračuje? 

Jelikož jsme my připravovali objednávkový systém a navázali spolupráci s dopravci, v e-shopu a jeho procesech se dobře vyznáme. Klientovi tak dokážeme efektivně pomoct se zákaznickým servisem, konkrétně se jedná o e-mailovou komunikaci a reklamace. Pro klienta je tato spolupráce výhodná, jelikož se tak může zaměřit na svou hlavní činnost.

Po spuštění e-shopu jsme také dál pokračovali v analýze heatmap a v případných úpravách na webu podle skutečného chování zákazníků. Aktuálně pro Upgrade Clinic spravujeme PPC reklamy a stavíme webové stránky pro samotnou kliniku. Po prvních dvou měsících, co jsme spustili reklamy, se obrat zvýšil o 400 tisíc Kč měsíčně.

Další případové studie

Weby na míru | Algotech

Předělali jsme celkový brand a modernizovali web společnosti, aby byl přehledný a konverzní. Za první 3 měsíce vygeneroval 300 poptávek a pomohl uzavřít obchody v hodnotě 3 milionů.

WordPress web | Habito property s.r.o.

Společnosti HABITO property jsme během 14 dnů vytvořili nový onepage web a nastavili PPC kampaně. Díky nim víme, že web správně funguje a přináší relevantní poptávky.

E-shop na míru | Ebike Partners

Pro společnost Ebike Partners jsme za tři měsíce vytvořili nový e-shop a vyvinuli řešení na míru pro aktualizaci dat s dodavateli kol a dalšího příslušenství.